Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Community

Aanpassingen infrastructuur ifv opstart eigen zaak – klein materiaal inbrengen als kost

IW
30/07/2024
Vraag

Ik vond het niet meteen terug, vandaar een nieuw topic.

Concreet: zelfstandige in bijberoep sinds 2/4/2024 met BTW-nummer en BTW-plicht. Huidige situatie: voorbereidende werken zijn nog bezig (logies/b&b op eigen adres). We zijn dus een bijgebouw aan het verbouwen (zelf, zonder aannemer) om kamers te kunnen gaan verhuren.

We kopen hiervoor regelmatig klein materiaal aan (gipsplaten, schroeven, hout, lijm, …). Soms op factuur, soms kassaticket. Uiteindelijk draagt dit allemaal bij aan investeringen aan het gebouw om het gebouw gebruiksklaar te maken. Het gebouw op zich is privé-eigendom maar we willen de aanpassingen/verbeteringen wel inbrengen als kosten.

Kan ik de aankopen van dit klein materiaal steeds inboeken in Dexxter als investeringen met afschrijvingswaarde gebouwen (30 jaar)? Of is er een betere manier? Of bundel ik deze bonnetjes naar een groter bedrag en voeg ik alle bonnetjes samen? Of zijn dit kosten die meteen worden afgeschreven (cfr bureaumateriaal) maar het gaat allemaal samen wel over serieuze bedragen.

Het dak werd reeds vernieuwd voordat we zelf aan de slag konden gaan door een aannemer. Ook dit stond in het teken van de oprichting van de zaak. Kan ik deze factuur ook inboeken met de afschrijfwaarde van 30 jaar (- het jaar dat het dak er reeds op ligt?). Kan ik nog iets met de BTW doen of boek ik beter het geheel in als kost/investering omdat we nog geen inkomsten hebben en dus geen btw afdragen?

Op dit moment zijn er dus nog geen inkomsten, enkel kosten om de zaak op te kunnen starten.

Alvast bedankt om mee te denken!

Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 23.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Aankoop toestel met ecocheques en restbedrag betalen met privé of zakelijke rekening?
Rittenadministratie fietsvergoeding
Aaankoop handelsgoederen met aankoopbon
Privéappartement fungeert ook als bureau: hoe kosten inbrengen?
onder welke kostencategorie valt beroepskledij of kledij die dient als voorbeeld
handelsgoederen uit systeem halen ( stopzetting dat gedeelte zaak)
Mantelzorg uitkering -hoe/waar in boekhouding ingeven?
bedrijfskleding
LEZ-pas, dagpas lage emissie zone

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten