Peppol deadline: 01-01-2026
00

Dagen

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Dagen

Community

personenbelasting: verlies ingeven

CD
12/05/2023
Vraag

Ik moet in mijn PB code 2600 invullen. Ik heb daar een bedrag in min. Ik kan dit niet ingeven omdat het bedrag hoger als 0 moet zijn. Vul ik daar dan gewon nul in?

De code 2600 is voor een handelsonderneming, dus je hebt in '22 wat handelsgoederen aangekocht. Maar als je die nog niet hebt verkocht in '22, dan moet je die eigenlijk als een voorraad ingeven. Dan gaan die uit de kosten van 2022 en komen ze in de voorraad. Dus dan zou code 2600 niet negatief mogen staan. Dus ofwel:
  • Heb je effectief handelsgoederen aangekocht en heb je die niet op voorraad geboekt (wat geen kwaad kan, want kan je nu nog doen)
  • Of je hebt dingen ingeboekt als een handelsgoed, maar het zijn eigenlijk eerder algemene aankopen (dus geen goederen). Kan ook niet echt kwaad, want kan je ook nu nog veranderen.
Maar een negatieve code 2600 is op zich wat vreemd :) Laat gerust weten hoor, mss kan ik nog wat input geven.
Hoi bedankt voor je antwoord. Ik heb even snel alles bekeken wat je hierboven aanhaalde. Ik ben er op uit gekomen dat mijn eindvoorraad enkel mijn product is en niet alle goederen die ik over had om dit product te maken. Het enige probleem is nu dat ik natuurlijk niet meer weet welke grondstoffen ik nog over had eind vorig jaar.. is er hier een oplossing voor?
Stel een vraag

Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 10.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

INTERVAT werkt niet
Facturen via mail aanbrengen
Bijzondere btw aangifte
Kosten lichte vracht
Kredietnota verdwenen
Aankoop op eenmanszaak voor privé

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten