Peppol deadline: 01-01-2026
00

Dagen

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Dagen

Community

Hoe combineer ik een BTW-plichtige met een BTW-vrijgestelde activiteit in mijn boekhouding?

CF
12/06/2024
Vraag

Beste,

als coach ben ik BTW-plichtig.

Sinds kort heb ik mijn eenmanszaak gediversifieerd en ga ik ook als familiaal bemiddelaar aan de slag. Het beroep van bemiddelaar is vrijgesteld van BTW.

Ik beoefen die twee activiteiten onder hetzelfde ondernemingsnummer.

Nu is mijn vraag hoe ik dit boekhoudkundig best aanpak.

Als coach ben ik principieel BTW-plichtig (al geniet ik voorlopig van een vrijstelling), als bemiddelaar ben ik principieel niet BTW-plichtig.

Heeft iemand ervaring met de combinatie van 2 activiteiten, de ene wel, de andere niet BTW-plichtig?

Dank om dit te verduidelijken en vriendelijke groeten,

Christine

Hallo Christine, ik denk dat dat niet kan in Dexxter. Dat heeft blijkbaar te maken met de voorinstellingen over btw-aangiften, klantenlisting en de mededeling op je facturen. Ik heb eens een vriend van me doorgestuurd naar Dexxter die in de culturele sector werkt en gemengd btw-plichtig is. Die was grote fan van Dexxter, maar heeft niet kunnen starten hierdoor. Tegen hem zei de support wel dat ze dat in de toekomst willen aanbieden. Maar ik denk dat dat nog iets te ingewikkeld ligt of zo. Grt. Jan
Hallo Christine, In jouw geval moeten we inderdaad zeggen dat Dexxter gebruiken niet mogelijk is. De combinatie van twee btw-statuten brengt toch wat extra technische uitdagingen met zich mee en die hordes hebben we voorlopig nog niet genomen in Dexxter. We willen ons in de toekomst wel focussen op een combinatie van artikel 44 (niet btw-plichtig) en btw-plichtig. Maar die combinatie voorzien we, in alle transparantie, nog niet voor kort dag :)
Stel een vraag

Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 10.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

INTERVAT werkt niet
Facturen via mail aanbrengen
Bijzondere btw aangifte
Kosten lichte vracht
Kredietnota verdwenen
Aankoop op eenmanszaak voor privé

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten