Community

Factuur negatief totaal

MG
2022-06-08

Vraag

Hey, ik verkoop mijn producten ook in winkels. Op het einde van de maand maken 2 winkels een factuur voor mij op met een negatief totaal. “Bijvoorbeeld: er is voor 150 euro verkocht in de winkel in de maand juni. De winkel stuurt mij op het einde van de maand een factuur door met een negatief eindtotaal. Die 150 euro storten ze dan door op mijn rekening?” Ik maak dus geen factuur voor hen op. Hoe breng ik dit juist in in mijn boekhouding, inkomsten?

Dat lijken mij toch inkomsten te zijn, je wordt betaald voor producten dat je hebt verkocht, inkomsten dus. Dat negatief totaal is wat vreemd, maar het gaat er toch om wat er feitelijk is gebeurd. En dat is dat je voor 150 euro hebt verkocht en dat wil aangeven als omzet.
Bedankt! Ik maak zelf geen verkoopfactuur op voor deze 2 winkels, dus kan het niet inbrengen bij 'inkomsten - verkoopfacturen'. Zet ik dit dan bij de dagontvangsten op de dag dat het geld gestort wordt? Of kan ik die negatieve factuur die opgemaakt wordt door de winkel op één of andere manier bij de verkoopfacturen toevoegen? Heeft u daar een idee van? Alvast bedankt
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 27.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Onkosten betaald parkeren

lichte vracht

Zelfstandig helper

wederkerende onkosten

verplicht vermelden dat ik niet BTW-plichtig ben?

Factuur van aankoop Airpods inboeken

Extra sociale bijdragen voor boekjaar 2024 betaald in 2025

Verkoop electrisch toestel

Opleiding Coursera inboeken zonder btw-nummer?

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten