Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Community

Deels beroepsgebruik van eigen of zakelijke rekening afschrijven

AD
19/02/2022
Vraag

Beste,

Indien het beroepsgebruik van een uitgave niet 100% is, moet dit bedrag dan van mijn persoonlijke of zakelijke rekening gehaald worden? Bijvoorbeeld mijn gsm-abonnement bestaat uit 50% privé en 50% zakelijke kosten, maar dit wordt van mijn privé rekening afgeschreven. Is dit een probleem?

Alvast bedankt

 

Ik deed vroeger mijn boekhouding via een boekhouder en toen was dat ook geen enkel probleem om gewoon alles via mijn zakelijke rekening te laten verlopen, zonder nadien te gaan compenseren (-> je 50% privé-gedeelte overschrijven van je privé rekening bedoel ik hiermee). Probeer wel altijd van je zakelijke rekening te betalen, moest je ooit fiscale controle hebben (die kans lijkt me klein, maar je weet nooit) dan kan je gewoon je zakelijke rekening tonen. In een eenmanszaak is het puur je aankopen en verkopen die van tel zijn voor de cijfers. Wat je doet op de bankrekening speelt toch geen rol, dus voor je plezier beginnen overschrijven om het privé gedeelte van sommige aankopen te compenseren, dat lijkt me wat gek :)
In volgend artikel vind je all informatie over afschrijvingen in een eenmanszaak: https://dexxter.be/afschrijven-eenmanszaak-alles-wat-je-moet-weten/
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 23.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

treintickets terugbetaald
Verkoop via reserveringsprogramma
Self-billing Luminus btw met btw vrijstelling
BTW-aftrek bij BTW activatie
factuur aan 6% (huis ouder als 10 jaar)
Jobbonus voor zelfstandigen
qr code
+66% invalide RIZIV erkend
Percentage beroepsmatig gebruik: openbaar vervoer

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten