Community

Aankopen buiten EU voor opstart van mijn eenmanszaak (BTW aangerekend)

FDB
2023-07-27

Vraag

Hallo,

Ik heb een vraagje omtrent uitgaven die ik gemaakt heb voor de opstart van mijn bedrijf. Ik heb certificaten behaald en online cursussen gevolgd die volledig bij de bedrijfsactiviteiten van mijn eenmanszaak aansluiten (de eerste waren 10 maand voor de opstart van mijn eenmanszaak). Dit zijn mijn vragen:

  1. Is het een probleem dat mijn ondernemingsnummer niet op de facturen staan? Moet ik een nieuwe factuur vragen aan hen met mijn ondernemingsnummer op?

  2. De factuur is van een niet europees bedrijf en er is BTW aangerekend. Op dexxter geeft dit mij problemen met ingeven omdat hij verwacht dat de BTW verlegd is, hoe los ik dit op?

Alvast bedankt!

Flor

Is het een probleem dat mijn ondernemingsnummer niet op de facturen staan? Moet ik een nieuwe factuur vragen aan hen met mijn ondernemingsnummer op? Als je btw wil recupereren, dan wel. Dan moet ondernemingsnummer erop. Kosten inbrengen, maakt niet uit. De factuur is van een niet europees bedrijf en er is BTW aangerekend. Op dexxter geeft dit mij problemen met ingeven omdat hij verwacht dat de BTW verlegd is, hoe los ik dit op? Btw-plichtig? Dan is die buitenlandse btw gewoon in te brengen als kost. Btw-vrijgesteld? Dan moet je een bijzondere btw-aangifte indienen.
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 27.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Verkoopfactuur in vreemde munt

Kosten later ingeven

Kan ik 1 bewakingscamera (voor mijn materiaal) ingeven als 100% aftrekbare kost als eenmanszaak in bijberoep?

Beroepskosten beperken ifv resultaat?

Aankoopfactuur uitsplitsen

proef- en saldibalans

Factuur downloaden

wederkerende onkosten

Hoe kan ik een Nederlands ondernemingsnummer ingeven?

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten