Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Community

Donatie goed doel inboeken?

AL
02/01/2025
Vraag

Hallo,

Ik steun een goed doel met mijn eenmanszaak (4 x 12,5 euro afgelopen kwartaal), nu vraag ik me af hoe ik dit moet inboeken. Ik heb hier geen facturen voor ontvangen, enkel overschrijvingsbewijzen van de bank. Ik heb dus enkel een naam van het goed doel hierop staan (“Stg Save The Children NL”), maar geen BTW nummer. Overigens vind ik geen kostencategorie terug hiervoor.

Hoe moet ik dit aanpakken? Alvast bedankt!

Ik denk niet dat je als eenmanszaak een gift kan inboeken. Je kan wel particulier donaties boven de €40 inbrengen in je belastingen, maar niet in de boekhouding van je zaak. Ik heb zelf ook een mooi bedrag gedoneerd aan asielen, maar bij verder opzoeken kan je dit als eenmanszaak niet inbrengen als kost. (Ik ben zelf geen boekhouder dus niet 100% zeker.)
Klopt, KDG, Giften aan goede doelen zijn nooit beroepsmatige uitgaven. Dus je doet dat gewoon privaat. Van giften boven de €40 krijg je een fiscaal attest dat je in je personenbelasting (deel 1) kan invoegen. Groetjes van Gitta
Lees meer over giften in het onderstaande artikel: https://dexxter.be/sponsoring-of-gift-in-een-eenmanszaak/
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 20.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Kosten kinesitherapiebehandelingen inbrengen
Resterend verschil van het ene jaar overzetten naar het volgende?
Ingeven Debetnota bij multi level marketing
Telt heel mijn woning bij de oppervlakte berekening voor de belasting op vestiging?
dagontvangsten
Inschatting personenbelasting (rekening houdend met belastbare inkomsten van je vaste job)
Aangifte beroepskosten
Dropship Aangifte

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten