Community

Kosten van het voorbije jaar inboeken

AVDB
2025-10-24

Vraag

Ik ben onlangs overgestapt naar Dexxter en heb daardoor van mijn vorige boekhouder mijn volledige dossier gekregen. Ik merk nu dat mijn boekhouder (al dan niet bewust) een aantal aankopen van 2024 niet in de boekhouding heeft opgenomen en die dus niet als beroepskost heeft afgetrokken in 2024, terwijl het duidelijk over professionele aankopen gaat (tablet voor professioneel gebruik, extern scherm voor laptop etc…).

Nu is de vraag, kan ik dat rechttrekken in 2025 door die aankopen in dit boekjaar op te nemen? Ik heb al gevonden dat een uitgave niet op de factuurdatum ingeboekt hoeft te worden, maar kan ik de fiscale datum zomaar op bvb 01/01/2025 zetten als de factuurdatum 14/12/2024 is?

Indien niet, dacht ik voor de grotere aankopen deze als investering in te boeken op 31/12/2024 (gezien een eenmanszaak dat kan kiezen, correct?) om een minimaal bedrag te verliezen in 2024 en de rest af te schrijven op de volgende jaren. Is dat een correcte manier van doen?

Alvast bedankt voor de antwoorden.

Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 25.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Xml bestand op gsm

Hotelkosten 100% aftrekbaar als beroepskost?

Inbrengen parasol?

Possibilité d’ajouter un chapitre, sans TVA.

sociale bijdragen

” Dit boekjaar is gesloten “

0% BTW in onderaanneming?

Vervallen artikelen, hoe boeken?

Boekhouder voor advies?

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten