Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Peppol deadline: 01-01-2026
00

Vermijd boetes

Community

Import tax(BTW) correct inboeken en recupereren

KH
13/09/2025
Vraag

Ik heb onlangs een bestelling geplaatst bij een Chinees bedrijf (geen Alibaba) en deze onder DDP incoterms laten versturen. De factuur heeft, naast de afrekening van de goederen en verzendkost, ook een vermelding “Import Taxes (21%)” met een bedrag ernaast. Ik had deze aangerekende BTW graag teruggekregen. In Dexxter is het echter niet mogelijk om bij een niet-EU leverancier toch de BTW te kunnen recupereren. Hoe pak ik dit het beste aan?

import tax is niet gelijk aan btw (voor zover ik weet). Je hebt geen btw betaald op die bestelling dus je kan die niet terugvorderen.
Kan ik zakelijke bestellingen doen op Temu? Hoe geef ik dit aan op Temu, boekhouden en aangifte? Betaal ik hier dan dus geen btw op? Alvast bedankt
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 23.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

QR Code
Aanpassingen infrastructuur ifv opstart eigen zaak – klein materiaal inbrengen als kost
Belastingen
Bon Colruyt
Fundraisingcampagne
Camera die wordt afgeschreven defect binnen garantie en tegoed leverancier
oude uitgave (vorig kwartaal) alsnog omzetten in afschrijving?
FOUT IN BTW OPGAVE
factuur

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten