Community

Dient een factuur gevolgd door een creditnota verplicht in de boekhouding te komen?

TM
2025-06-15

Vraag

Voor een aankoop werd een factuur opgesteld, echter werd het product defect geretourneerd (binnen de 3 dagen) . Heb hiervoor een creditnota ontvangen.

Dien ik deze (factuur + creditnota) verplicht in te geven of kies ik zelf wat ondanks factuur (op BTW nummer) ik ingeef?

Zowel de factuur als creditnota dient in dit geval in je boekhouding gezet te worden. Het zorgt weliswaar voor een 0-operatie. Maar de leverancier waar je het hebt aangekocht boekt deze factuur ook in zijn boekhouding. Dit zou anders problemen kunnen opleveren bij de fiscus.
Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 27.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

Sponsoring inboeken

Voorbeeld van een offerte

Voorraad of niet

Online vertalingen (AI training) inboeken

Gegevens peppol aanpassen

Importeren van bestaande boekhouding + gegevens vanuit Billit naar Dexxter

geen btw verlegging

Geannuleerd factuur

BTW op invoer – verkopers Bol of Amazon

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten