Voor Alain Carels, zaakvoerder bij Carbofisc, was de naderende Peppol-deadline van 1 januari 2026 hét moment om de werking rond eenmanszaken radicaal te herzien. “Puur met facturen verwerken halen we het in de toekomst niet meer,” stelt hij resoluut. De uitdaging voor zijn kantoor? Een groot volume aan kleine dossiers behappen met een beperkt team, zonder de kwaliteit of de menselijke touch te verliezen.
De Peppol-deadline als katalysator
Veel kantoren zien de verplichte e-facturatie als een last, maar Carbofisc gebruikt het als een ‘migratie-trigger’. Door eenmanszaken nu al over te zetten naar Dexxter, is het kantoor 100% voorbereid op de digitale instroom. Omdat de Peppol-registratie in de app is inbegrepen, zijn hun klanten direct wettelijk in orde, terwijl de data foutloos het kantoor binnenstroomt.
Extreme efficiëntie: De 80-dossier grens
De cijfers bij Carbofisc spreken voor zich. Dankzij de verregaande automatisering en het loslaten van het complexe MAR-stelsel voor eenmanszaken, is de output per medewerker geëxplodeerd:
- High-Volume Management: Eén dossierbeheerder overziet bij Carbofisc nu effectief 80 eenmanszaken. Dit is mogelijk omdat de “inputmassa” volledig bij de klant ligt.
- Gedaan met hiërogliefen: De grootste frustratie op de werkvloer — onleesbare handgeschreven dagontvangstenboeken — is verleden tijd. Ondernemers registreren hun ontvangsten nu digitaal via de app. Het resultaat? Een dossier dat 100% leesbaar en correct binnenkomt.
- Superslimme AI-vangrails: De medewerkers van Alain vertrouwen op de ingebouwde logica van Dexxter. Fouten bij btw-verlegd of investeringen worden proactief geblokkeerd. “Het is bijna onmogelijk om nog stappen over het hoofd te zien,” klinkt het.

Rust op de werkvloer
Door de administratieve rompslomp weg te filteren, is er bij Carbofisc weer ruimte voor de essentie. De accountant fungeert als een kwaliteitscontroleur die over de schouder meekijkt, in plaats van een typist die bonnetjes najaagt. Voor Alain is de switch naar Dexxter dan ook een investering in zijn team: “Het geeft ons de rust om te doen wat we echt graag doen: onze klanten adviseren en fiscaal begeleiden.”
👉 Wil jij ook je kantoor schaalbaar maken voor 2026? Krijg een demo