Community

Persoonsbelasting bij overgang van student ondernemer naar hoofdberoep

JD
2023-09-19

Vraag

Mijn studentondernemer statuut vervalt op het einde van het 3de kwartaal (1 oktober), waarna ik zelfstandige in hoofdberoep wordt (vanwege leeftijd).
Maar hoe wordt de persoonsbelasting dan per kwartaal berekend?
Wil dit zeggen dat ik het volledige jaar maximaal 16.400 euro mag verdienen? Of wil dit zeggen dat ik in het 4de kwartaal meer mag verdienen zonder dat ik de studentondernemer voordelen verlies van het 1ste tot 3de kwartaal?

Ik moet ook nog een paar kosten maken om onder de grens te zitten (16.400 euro). Moeten deze kosten voor 1 oktober gemaakt worden of is het slecht het boekjaar die telt?

Bedankt!

Stel een vraag
Stel uw vraag aan de Dexxter-community met meer dan 25.000 eenmanszaken en geverifieerde Dexxter-experts.

30 dagen gratis. Geen kredietkaart nodig.

Probeer het vooral zelf uit. Zelfs als je nog geen ondernemingsnummer hebt, kan je al aan de slag.

Community

Andere vragen van de community

personen belasting & IC aangifte

BTW onterecht 0%

pensioen opbouw

Factuur op mijn naam, niet door mij betaald = aftrekbare kost?

receptie onkosten (voor opening kunsttentoonstelling) aftrekbaar?

Starten met Dexxter

Boekhouding ook Amerikaanse USD aanvaarden?

Eigen inbreng

aankoop factuur Great britain

Helaas! Onze community is momenteel enkel toegankelijk voor mensen die een proefperiode op Dexxter starten